خانه Health پنج 5 غذایی که با چاقی مبارزه میکند

پنج 5 غذایی که با چاقی مبارزه میکند

2469

من به تازگی وضعیت چاقی را تجربه کرده ام. ابتدا فکر می کردم که سبک زندگی شلوغ پلوغ من باعث شده که به این وضعیت دچار شوم. اما پس از مدت کوتاهی متوجه شدم که دلیل اصلی بوجود آمدن این وضعیت، غذاهایی است که مصرف می کنم.

با وجود اینکه برای رسیدن به اهدافم تاریخ هایی تعیین کرده بودم، اما وعده های غذایی که برای خودم آماده می کردم اصلاً مغذی نبودند. بهمین دلیل من در مورد بهترین غذاهایی که می توانند به ما انرژی بدهند تحقیقی کردم و پنج انتخاب برتر را برگزیدم.

مصرف غذاهای معرفی شده در زیر، باعث افزایش تدریجی و طولانی مدت انرژی شما خواهند شد. پس دیگر برای اینکه سطح انرژی تان را بالا نگاه دارید نیازی نیست دائم چیزی بخورید!

- Advertisement -

جو

این ماده ی خوراکی، جزو سوپر غذاها به حساب می آید، غذایی که پشتیبان دستگاه گوارش ماست جو سرشار از ویتامین ب1 است که به تجزیه و تبدیل انرژی غذاهایی که می خوریم خیلی کمک میکند.

بسیاری دکتران توصیه می کنند که بطور منظم جو مصرف کنید، نه فقط بخاطر تأثیرش بر انرژی شما، بلکه بخاطر اینکه قند خون شما را متعادل نگاه می دارد! برای اینکه بلافاصله انرژی بگیرید، اولین غذایی که صبح مصرف می کنید باید همین ماده ی غذایی باشد.

ماست

نه تنها ماست یک خوراکی خوشمزه است، بلکه لطیف و خوش رایحه هم هست. ماست، منبع غنی پروتئین و سرشار از پروبیوتیک است بدن شما براحتی ماست را هضم کرده، و آن را فورا به منابع انرژی بدنتان منتقل میکند.

آنچه که ماست را به یک افزایش دهنده ی عالی انرژی تبدیل میکند، باکتری مفیدی است که بعنوان پروبیوتیک شناخته میشود هر وقت در روز که بخواهید می توانید ماست بخورید.

در مصرف انواع ماست هم راحت باشید. مثلا می توانید آن را با انواع جوانه ها، میوه ها و آجیل ها ترکیب کرده و مزه اش را تغییر دهید.

اسفناج

آیا می دانید که تمام قسمت های کارتون ملوان زبل که به آن می خندیدید، واقعیت دارد؟ حداقل آن قسمت هایی که به اسفناج ربط داشت، واقعیت دارد! دقیقا مانند ملوان زبل، شما هم می توانید با مصرف اسفناج، روزی پر انرژی داشته باشید.

اسفناج سرشار از آهن، منیزیم و پتاسیم است تمام این اجزا، اسفناج را به منبعی غنی از ویتامین ب تبدیل میکند. ویتامینی که پشتیبان انرژی شماست متخصصین تغذیه توصیه می کنند که هر روز اسفناج مصرف کنید.

اسفناج را فقط به سالاد اسفناج یا کنار بشقاب غذاهایتان محدود نکنید. این غذای معجزه آسا را در سوپ، کباب، خوراک، اسموتی و غذاهای سرخ کرده تان هم بیفزایید.

جوانه ها و آجیل ها

این غذاهای فوق مغذی، دارای پروتئین کیفیت بالا و چربی های امگا3 است تخم کدو، بادام و فندق، همه شان سرشار از منیزیم اند که با چربی احشائی مبارزه میکند.

بعلاوه اسید چرب امگا3 یک منبع انرژی ممتاز است بنابراین سعی کنید تا هر روز چند آجیل یا مقداری جوانه بخورید. همیشه مقدار کمی از این خوراکی ها را در جیب یا کیفتان حمل کنید. بدین ترتیب همیشه یک میان وعده ی سالم دم دستتان هست.

لوبیا

به لوبیا، غذای سحرآمیز می گویند، دلیل خوبی هم دارد! لوبیا در مقایسه با خوراکی های دیگر به طور موثرتری با علائم چاقی می جنگد. لوبیا شامل ساختار غذایی منحصر بفردی است کم چرب است، فیبر زیادی دارد، و توازن خوبی از کربوهیدرات و پروتئین فراهم می آورد.

لوبیا همچنین دارای مقدار فراوانی مواد معدنی همچون پتاسیم، منیزیم، فسفر، مس و آهن است تمام این مواد برای تولید انرژی ضروری است

شما تقریبا می توانید لوبیا را به تمام وعده های غذایی تان اضافه کنید. چند بار در روز، می توانید ترکیبات مختلف لوبیا با غذاهای دیگر را نوش جان کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید