بوی بد پیاز را به خاطر تاثیراتی که بر قلب و عروق شما دارد تحمل کنید

1396
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

 

  بوی بد پیاز را به خاطر تاثیراتی که بر قلب و عروق شما دارد تحمل کنید!

 کلسترول خون یکی از مشکلاتی است که افراد بیشتر با بالا رفتن سن به آن مبتلا می شوند. برای پایین آوردن کلسترول خون تان می توانید از پیاز کمک بگیرید.

- Advertisement -

کلسترول خون تان را با خوردن پیاز کاهش دهید!

 نتایج به دست آمده از یک بررسی جدید نشان میدهد که مصرف پیاز می تواند در کاهش سطح کلسترول موثر باشد.پیاز به غیر از آنکه یکی از مواد اصلی در پخت بسیاری از غذاها به حساب می آید می تواند فوائد بی شماری هم برای سلامت بدن به همراه داشته باشد. بررسی های جدید نشان میدهد پیاز می تواند به بهبود سطح کلسترول در بدن کمک کند.

پیاز تغذیه سالم زندگی سالم – غنی از ترکیب های «پلی فنولیک» به نام «فلاونوئید»هاست که با ویژگی های ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و ضدسرطانی شناخته شده است همچنین در یک مطالعه مشخص شد فلاونوئید موجود در پیاز با کاهش سطح کلسترول بد در افراد چاق و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی همراه است به گفته متخصصان این خاصیت پیاز به دلیل وجود نوعی آنتی اکسیدان در آن است

همچنین در یک بررسی دیگر تاثیر عصاره پیاز بر میزان کلسترول در بدن موش ها نشان داده و تاکید شد که با مصرف این عصاره سطح کلسترول کاهش قابل توجهی پیدا میکند در حالی که سطح تری گلیسیرید بدون تغییر باقی ماند. همچنین مشخص شد ترکیب عصاره پیاز با سولفات روی تاثیر بهتری روی سطح کلسترول خونِ موش ها می گذارد.

دکتران همچنین با بیان اینکه مبتلایان به دیابت در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی و سکته مغزی هستند، اظهار داشتند: دیابت اغلب با کاهش کلسترول خوب و افزایش کلسترول بد و تری گلیسیرید همراه است به همین دلیل ضرورت دارد مبتلایان به دیابت سطح کلسترول خود را تحت کنترل داشته باشند.

در بسیاری از آزمایش ها تاثیر مصرف پیاز خام یا عصاره آن روی سطح کلسترول بررسی شده و کاملا مشخص نیست مواد مغذی موجود در پیاز از حرارت دیدن چه تاثیری می گیرند

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید